Соснiвська філія
Класна година
з використанням iнновацiйних технологiй
на тему: “Спiлкуйтесь
толерантно, умiйте
допомагати”.
Пiдготувала:
вчитель поч. класiв
Л.О.Крижановська
Тема: Спiлкуйтесь
толерантно, умiйте допомагати.
Мета: виховувати
поважне ставлення до оточуючих; розвивати здатність до емпатії,
співпереживання; формувати стійке бажання допомагати людям.
Обладнання: великий аркуш
паперу; частини паперових грибочків;
визначення слова толерантнiсть.
На дошці записані літери (О О О
Д П М Г А).
ХІД ЗАХОДУ
Учитель нагадує учням
правила поведінки на занятті.
1.Правило «правої руки».
2.Уміння слухати однокласників.
3.Цінувати думку іншого.
Слово вчителя: Діти, подивіться на дошку. Тут
записані якісь літери. Складіть із цих літер слово. Яке слово у
вас вийшло? Правильно, вийшло слово «допомога».
Отже, ми сьогодні поговоримо про допомогу. Як ви це
розумієте?
Про значення слова толерантнiсть. Визначення
цього слова ви бачите на дошцi.
Толерантнiсть – терпимiсть по вiдношенню до iншого свiтогляду,
способу життя, поведiнки та звичаю.
Т –ерпiння
О –рганiзованiсть
Л – юдянiсть
Е –нергiйнiсть
Р – озум
А – ктивнiсть
Н – енав’язливiсть
Т – очнiсть
Н – адiйнiсть
I – нiцiативнiсть
С – праведливiсть
Т – актовнiсть
Ь – м’якiсть
Дітям роздаються аркуші паперу у вигляді
крапельок.
Напишіть на паперових краплях, чого ви очікуєте від
заняття, про що довідаєтеся, про що будемо міркувати.
Учитель збирає «краплі» і прикріплює на
великий аркуш зверху (у вигляді дощу. Потім
учитель зачитує слова дітей.)
Ось пішов
дощ. А що ж виросте під нашим дощем? Про це ви довідаєтеся згодом.
Коментоване читання
Учитель роздає дітям текст. Вони читають
його самостійно кілька разів.
Жили-були
двоє мишенят-сусідів — Тимко і Тишко. Одного разу налетів ураган і зруйнував
будиночок Тимка. Засмутився він: тепер ніде йому жити. Побачив Тишко, що
сталося, і пожалів Тимка. «Не засмучуйся, — сказав він,— ми побудуємо тобі
новий будиночок, а поки що живи в мене». Він відвів Тимка до себе додому і
пригостив гарячим чаєм. Наступного дня Тимко і Тишко побудували новий
будиночок. Відтоді їхня дружба стала міцнішою. Не забувайте, що потрібно
допомагати одне одному у важку хвилину!
Бесіда
-Що таке
допомога?
-Навіщо
потрібно прагнути допомагати одне одному?
-У чому
виявляється допомога?
Розповідь учителя
Допомагати людям — це означає робити щось корисне для
них. Допомагати — це означає намагатися полегшити людям життя. Узяти на себе
те, чого вони не мають сил зробити самотужки. Але слід пам'ятати, що допомагати
— зовсім не означає тільки догоджати і робити те, що комусь заманеться.
Дійсна допомога — це коли робиш людям те, що дійсно
потрібно їм, а не просто задовольняєш їхні примхи. Той, хто готовий допомогти,
уважно ставиться до потреб інших людей. Він готовий співробітничати з ними.
Людям часто буває потрібна допомога — і на роботі, і в повсякденному житті.
Багато речей неможливо зробити поодинці. Якщо люди не будуть ставати в нагоді
одне одному, вони не зможуть разом жити й працювати.
-Що ви
довідалися нового?
-Про що ви
не сказали?
Учитель пише на дошці цитату: «У міру
сил своїх допомагайте людству».
Прочитайте
кілька разів цитату. Що означає «у міру сил»? Що означає «у міру своїх сил»?
Гра” Мiкрофон”
Взяти участь у телепередачi “Одна родина в центрi Украiни”.
Дiти вiдповiдають на заздалегiдь пiдготовленi запитання.
Наприклад:
- Що ти сьогоднi зробив доброго?
- Яку добру справу ти хочеш зробити?
Хвилинка відпочинку «Я можу»
У центрі стає вчитель, ставить руку на пояс (спочатку
праву, потім ліву) і говорить: «Я можу...». Діти стають поруч, наслідуючи позу
вчителя й говорять: «Я теж можу...» Потім ставлять на пояс другу руку зі
словами: «А ще я можу...» Діти знаходять пару відповідно до своїх можливостей і
виконують дії парами.
Висновок
Подивіться, як багато ми можемо зробити всі разом, а
не поодинці!
Завдання
(Відповіді на запитання: «так» чи «ні».)
Чи можна
вважати людину такою, яка хоче допомагати, якщо вона:
-робить щось
корисне для людей;
-робить
домашнє завдання за когось;
-думає, що
вона не в змозі нікому допомогти;
-дає людям
те, що їм дійсно потрібно, а не задовольняє їхніх забаганок;
-не чекає,
коли її проситимуть про допомогу, а сама зрозуміє, хто цього потребує?
Ситуація «Моя допомога»
Учитель ставить на столі дві коробки. На них написи:
«Поліпшення території школи» і «Однокласник не виконав домашнього завдання».
Дітям видаються листочки.
Завдання
Ви повинні обміркувати кожну проблему й обрати ту, в
якій можете допомогти. Потім запишіть вашу пропозицію — допомогу на аркушах і
покладіть у відповідну коробку.
Діти
самостійно виконують завдання протягом 10 хв.
Бесіда
-Що ж
цікавого і корисного запропонували ви? (За допомогою дітей учитель узагальнює й
конкретизує пропозиції.)
Сьогодні ви
запропонували свою допомогу у розв'язанні двох проблем. І це — реальна
допомога.
Результати
Дітям
роздають частини паперових грибочків (шапинки й ніжки).
Завдання
Напишіть, що ви довідалися
корисного, до чого будете прагнути, що вам сподобалося.
Учитель прикріплює до великого аркуша (під «краплями»)
фрагменти з висловлюваннями у вигляді грибів. Потім зачитує висловлювання
дітей. (Другий варіант: учні самостійно прикріплюють «грибочки», коментуючи
свої висловлювання.)
Висновок
Під нашим дощем виросли ось які гриби. Допомога
кожного з вас може дати гарні плоди. Важливо правильно обрати проблему й
розрахувати свої сили. «У міру сил своїх допомагайте людству».
Домашнє
завдання
Учням
пропонується визначити, кому потрібна їхня допомога і чим вони можуть
допомогти.
Актуальна тема виховної години, оскільки, Людмило Олександрівно, ви еталон людини, серце якої наповнено добром! Дякую за ваші професійні та життєві поради!!!!
ВідповістиВидалити